Kudret Narı İshal Yapar mı? ve İshale İyi Gelir mi?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kudret Narı İshal Yapar mı? ve İshale İyi Gelir mi?

Kudret Narı İshal yapar mı, Kabakgiller familyasından olan Kudret Narı, ülkemizde Yalova ve Bursa'da yetiştirilmekte olup, anavatanı Hindistan olarak bilinmektedir. Yaprakları parçalı ve saplı olan kudret narının meyvesi ilk başlarda yeşil olup, olgunlaşmaya başladıkça turuncu bir renk alır. Kudret Narının yüzeyi pütürlü ve kırmızı renkli çekirdekleri vardır.

Kudret Narı içerisinde C vitamini, A vitamini, protein, yağ, karbonhidrat ve çeşitli ucucu yağlar bulundurmaktadır.

Kudret Narı İshal Yapar mı? Adında anlaşılacağı üzere her derde deva olarak bilinen ve sindirim sistemi fonksiyonlarına ve enfeksiyonlarına da iyi gelen Kudret narı, içinde bulundurduğu besinler ve değerleri nedeni ile aşırı kullanıldığında ishal yapar. Bağırsak tembelliğini önlemeye ve düzene girmesine yardımcı olan doğal bir meyve olan Kudret narı aşırı tüketim yapılmamalıdır.

Kudret Narı İshale İyi Gelir mi? Bağırsak tembelliği çeken kişiler tarafından kullanılan Kudret Narı ishal olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. İshali iyileştirmez ve ishali artırabilir.

Kudret Narı Kullanımı: Taze Kudret narının, kabukları soyulur, çekirdekleri çıkartılarak kalan kısmının içine bal eklenerek sabahları aç karnına bir kaşık tüketilebilir. Zamanında bulunamayan Kudret Narı ise doğal zeytinyağı içerisinde 6 ay bekletilerek ya da bal ile karıştırılıp 1 ay bekletildikten sonra kullanılabilir.

Kudret Narı, şeker hastaları, hamile ve ciddi farklı hastalıkları bulunan kişiler tarafından kullanmadan önce mutlaka bir doktora veya uzmana başvurmalılar.

Kudret Narı İshal Yaparmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İshal Bulaşıcı mıdır?

İshal Bulaşıcı mıdır?

Muz İshale İyi Gelir  mi?

Muz İshale İyi Gelir mi?

Haber Bülteni

Güncel

İshal ve Kusmaya Ne İyi Gelir?

İshal ve Kusmaya Ne İyi Gelir?